Straipsniai

Kitokia sporto agento pusė

Kitoka sporto agento pusė

Kai 1975 m. Pradėjau savo karjerą sporto teisėje, pasirašydamas pirmąjį kontraktą – su vienu geriausiai žinomu to laikmačio žaidėju, tuo metu sporto vadybininkų atstovavimas klientams buvo visiškai nereikalingas.

Daugelis atletų atstovavo patys sau arba turėjo savo tėvų parama. Komandos nebuvo įpareigotos bendrauti su agentais. Paskambinus klubų savininkams ir pradėjus tartis, dažniausiai išgirsdavau repliką, kad mes nebendraujame su sportininkų vadybininkais.

Per pastaruosius 36 metus įvyko revoliucija sporto agentūrose ir taip pat ekonomikoje. Visame pasaulyje geriausių sporto klubų franšizės yra vertos milijardo dolerių, komandos gauna 130 milijonų dolerių iš nacionalinės televizijos ir vidutinis atlyginimas viršija 2 milijonus dolerių.

Kaip aš kalbėjau daugiau nei 7 universitetuose visame pasaulyje – studentų organizacijoms, teisės mokykloms, verslo mokykloms ir magistrantūros programoms – sporto vadybos karjerai yra ambicingas tik 1 tikslas – surasti ir pasirašyti sutartį su perspektyviausiai sportininkais iš viso pasaulio.

Norite tapti sporto agentu? Jūsų laukia daug iššūkių

Krepšinio agentas

Tūkstančiai agentų ir finansinių planuotojų bando pasirašyti su naujokais, kurie patenka i profesionalų sportą kiekvieną dieną. Kiekviena profesionalių sporto žaidėjų asociacija patvirtina atstovus, atstovaujančius savo sportininkams. Agentai privalo išlaikyti patikrinimus ir laikytis etikos standartų. Finansų planuotojams nereikia privalomo sertifikavimo, tačiau kitos sporto lygos turi savanorišką programą, skiria nustatytus standartus specialistams, tvarkantiems sportininkų pinigus. Bet kas gali pabandyti įdarbinti sportininką koledže ar mokyklos miestelyje – ir daugybė tūkstančių agentų, kurie skelbiasi mažų miestelių sportininkų mesijais.

Sporto agentu būti nėra lengva. Tam tikros valstybės, pavyzdžiui Amerikoje, Floridos ir Teksaso valstijose, yra tokie griežti valstybės reguliavimo reikalavimai, kad agentai anksčiau būdavo išsiųsti į kalėjimą. Kalifornijoje yra valstybinė sportininkų reguliavimo programa.

Aš daug kartų kasdien klausiu, ar aš tikrai esu tos srities specialistas? Ypač tai buvo dažnas klausimas 15 metų atgal.

Sporto agentas ir jo atstovavimas yra vienas labiausiai iškraipytų dalykų. Patys agentai iškraipė tikruosius tikslus ir jausmus šiam darbai, stengdamiesi paprasčiausiai kaupti daugiau pinigų į žaidėjo ir savo banko sąskaitą ir viešinti tai, viešų derybų metu.

Sportininkai turi, palyginus, trumpą karjerą, o traumos visada yra vienas esminių dalykų. Būtent dėl šios priežastis agentai ir žaidėjai „vaikosi“ pinigų. Sportininkui baigus karjerą, dauguma atvejų, jis būna užsidirbęs praktiškai visas gyvenimo pajamas, kai tuo tarpu įprastas žmogus dar nebūna net įpusėjęs savo kelio.

Agento pareiga iš tikrųjų suprasti jauno vyro ar moters sportininkų didžiausias viltis ir svajones, o daugiausiai tai riboja baimės trauma ir kontrakto praradimas.

Sportininkams svarbu turėti agentą, kuris bus naudingas ne tik sudaryti finansines sutartis su klubais, bet tas žmogus turi būti ir geras psichologas, kadangi daugumai sportininkų finansinis pakilimas gali taip pat lengvai nutrūkti, kaip ir prasidėjo.

Ir nepamirškite, būnant sportininko agentu jums neturėtų būti prioritetas kaip užsidirbti pinigų, kitu atveju paleisite iš savo akių itin perspektyvius bei galimus jūsų klientus.