Straipsniai

Rungtynės Išvykoje, Kodėl Taip Sudėtinga?

Krepšinio varžybos išvykoje

Sportininkai keliauja daug, labai daug!

Ne visi sporto šakos yra vienodos. NFL žaidėjai paprastai skraido du kartus per savaitę. Krepšininkai keliauja kur kas rečiau, ypač Europoje!

Beisbolo žaidėjai keliauja tikrai daug taip pat. Juk žaidžia 162 varžybas per sezoną. Tačiau šios varžybosi yra suskirstyti į serijas, kuriose žaidėjai tam tikrame mieste laikomi bent kelias dienas, kol serija tęsiasi.

Tačiau NBA žaidėjai patenka į dviejų ankstesnių profesionalių komandinių kelionių konfigūracijų kategoriją, kurią galima pavadinti kelionių mišiniu. Jie keliauja kiekvieną dieną. Bet ką šios nuolatinės kelionės žaidėjams suteikia? Prisiminkime, kad kelionės itin vargina sportininkus.

Kelionė į namų aikštelė

Komandos žaidėjai čia jaučiasi patogiai. Visi turi automobilius pasiekti areną, o jeigu tokio neturi tam yra keleivių pervežimo paslaugos, kurios pasirūpina saugia krepšininko kelione iki arenos. Dažniausiai tokias paslaugas užsako klubas, todėl žaidėjams nereikia galvoti apie papildomas išlaidas ir rūpesčius.

Varžybos namuose būna naudingesnės ne tik dėl sirgalių palaikymo, bet ir neilgo kelionės laiko.

Kelionės lėktuvu į kitus miestus

Čia prasideda ramių varžybų tvarkaraščio komplikacijos. Prieš skrendant reikia apsvarstyti ir daugybę vėlavimų galimybių: autobusas į oro uostą atvyksta vėlai, lėktuvas atvyksta vėlai, žaidėjas atvyksta vėlai, o tai priverčia vėluoti visą komandą. Skubėjimas dar niekad niekam nepadėjo.

Skrydžio metas

Skrydžio metu žaidėjai turi laiko mąstyti, ir analizuoti savo žaidimą – žiūrėti vaizdo įrašus arba skaityti žurnalus ar knygas. Mažesnių biudžetų komandos neturi privačių lėktuvų, todėl jie visada turi sėdėti su komandos draugais. Tai skrydžio tikrai nepalengvina.

Išsilaipinimas

Dabar žaidėjai nusileido naujame mieste.  Komandos naujokams tai gali būti šokas. Ypač naujiems žaidėjams. Nauja kultūra, naujas miestas, kuriame reikės ne tik praleisti naktį, bet ir žaisti varžybas prieš tave nusiteikusioje arenoje.

Kelionės autobusu į varžybas

Kelionės autobusu yra ganėtinai varginantis dalykas ypač didesnėse šalyse nei Lietuva. Įsivaizduokite, kad jūs atstovaujate Lenkijos klubą ir jums į varžybas reikia nuvykti iš vieno Lenkijos galo į kitą…

Kelionės trukmė apie 12 valandų, o dažniausiai vidutinės komandos neturi biudžeto skraidyti lėktuvu, tuomet lieka tik mikroautobusų nuoma komandos kelionėms.

Patikėkite, tokios kelionės vargina labiau nei bet kuri išvyka lėktuvu…

Apibendrinant

Ilgos kelionės ir kiti susiję veiksniai  slopina gerą žaidimą ir tai yra viena iš priežasčių kodėl namų komandos yra laikomos rungtinių favoritėmis. Norint laimėti varžybas, žaidėjai privalo ignoruoti nuovargį, blogą mitybą ir įžeidimus iš priešingai nusistačiusios arenos ir nepalankių žaidimo sąlygų.

Įsivaizduokite, kad atstovaujate NBA klubą ir jums išpuola žaisti per Kalėdas. Jūs ne tik negalite praleisti Kalėdų vakaro su šeima, bet dar ir turite būti nuo jų atskirai kitame mieste.

Aš nesistengiu duoti gerbėjams priežasčių jausti užuojautos žaidėjams ir komandoms, kurios pralaimi išvykos rungtynes, tačiau supraskime, kad kelionės atima itin daug jėgų.

Tikriausiai dauguma šio tinklaraščio sekėjų taip pat yra jaunieji krepšininkai, kurie atstovauja įvariomis krepšinio mokykloms ir sutiks su manimi, kad net ir menkiausia išvyka, kuri gali būti vos 100 km atstumu išsekina ir atima šiek tiek jėgų.