Straipsniai

Geriausios krepšinio mokyklos Lietuvoje

Geriausios krepšinio mokyklos

Krepšinis Lietuvoje – sportas numeris vienas. Šia sporto šaka domisi įvairaus amžiaus žmonės pradedant vaikais ir baigiant vyresnio amžiaus žmonėmis. Tikriausiai dauguma jūsų, kurie skaito šį straipsnį yra lankę ar bent svajojo lankyti krepšinio mokyklą bei tapti profesionaliu krepšininku. Krepšinio mokykla yra pirmas žingsnis link profesionalios krepšininko karjeros. Tačiau, visi žino, kad sugebėjimus vertinti pagal tai, kokią krepšinio mokyklą žmogus lanko ar yra lankęs praeityje yra mažų mažiausiai kvaila. Kodėl? Šiais laikais dauguma talentingų vaikinų ir merginų įgūdžius krepšinio aikštelėje išsiaugina kiemo aikštelėse, tačiau ar jie tampa profesionalūs krepšininkai? Taip yra tokių atvejų, tačiau tikriausiai nesuskaičiuojamai kartų rečiau nei tie, kurie baigia krepšinio mokyklas.

Kaip ir supratote iš pavadinimo, šiame straipsnyje įvardinsime kurios yra geriausios krepšinio mokyklos Lietuvoje atsižvelgiant į rodomus rezultatus, žaidėjų auginimą, trenerius bei treniravimosi sąlygas pastaraisiais metais. Tai yra nepriklausoma Autoriaus nuomonė, kuria siekiama patarti Jums jeigu dar delsiate ar dvejojate kurią krepšinio mokyklą pasirinkti.

TOP 5 geriausios krepšinio mokyklos Lietuvoje 2016 – 2017 m.

5. Alytaus SCR – dar kitaip įvardijamas kaip „Alytaus sporto ir rekreacijos centras“. Verta paminėti tai, kad Alytus padarė nuostabų darbą įrengę visapusišką ir itin modernų sporto centrą. Šiame centre ruošiami ne tik ateities krepšininkai, bet ir individualūs sportininkai. Net 13 skirtingų individualų ir 6 komandinės sporto šakų sportininkų yra ruošiami Alytaus sporto ir rekreacijos centre. Čia turėsite puikias sąlygas tobulėti ir siekti geriausių rezultatų varžybose bei savo ateities karjeroje.

4. Klaipėdos V. Knašiaus krepšinio mokykla – Klaipėdos miesto gyventojams, kurie domisi krepšiniu ši mokykla yra puikiai žinoma. Kiekvienais metais ši krepšinio mokykla kovoja dėl aukščiausių vietų visose turnyruose, kuriuose dalyvauja. Puikus pavyzdys – 2017 metų MKL pirmenybės, net 4 amžiaus kategorijos žaidė finale ir net 3 iš jų laimėjo. Tai padarė U18 vaikinai, U12 mergaitės ir U17 vaikinai. Mokykla garsėja puikiais treneriai, žaidėjų ugdymo sistema, požiūriu į jaunuosius krepšininkus bei savo išaugintais žaidėjais, kuriais gali drąsiai didžiuotis: Klaipėdos V. Knašiaus krepšinio mokyklos garbė gynė tokie žaidėjai:

 • Arvydas Macijauskas;
 • Eurelijus Žukauskas;
 • Donatas Zavackas;
 • Saulius Štombergas;
 • Tomas Delininkaitis.

3. Sostinės KM Mokykla – 10 metų patirtį turinti Lietuvos sostinės krepšinio mokykla. Puikus organizuotumas, patyrę treneriai, rengiamos stovyklos kiekvieną vasarą bei kova dėl medalių kiekvienais metais. 2017 metais MKL lygoje ši krepšinio mokykla turėjo 2 amžiaus grupes, kurios pasiekė pirmenybių finalą ir laimėjo jį. Tai padarė U14 vaikinai ir U13 vaikinai. Tai tik įrodo mokyklos pajėgumą bei trenerių įdirbį į jaunuosius talentus. Tai puikus pasirinkimas jauniesiems krepšininkams iš Vilniaus.

2. Kauno KM Aisčiai – Viena seniausių ir daugybę talentų bei garsių krepšininkų užauginusi krepšinio mokykla Kaune. Visų amžių grupės yra itin konkurencingos, o pagrindinis tikslas – medaliai. Šiais metais moksleivių krepšinio lygos čempionate net 4 komandos dalyvavo finale, vieną iš jų laimėjo, tai padarė U14 KM Aisčių vaikinai. Žymiausi krepšininkai, kurie yra gynę Kauno KM Aisčiai garbę:

 • Arvydas Sabonis;
 • Valdemaras Chomičius;
 • Rimas Kurtinaitis;
 •  Tomas Masiulis;
 • Šarūnas Jasikevičius;
 • Edgaras Ulanovas;
 • Marius Grigonis;
 • Arnas Velička;
 • Donatas Motiejūnas;
 • Artūras Milaknis;
 • Kęstutis Šeštokas;
 • Žydrūnas Ilgauskas.

Ir dar daugybę kitų garsių žaidėjų, kurie liko neišvardinti šiame sąraše. Tai viena iš sėkmingiausių krepšinio mokyklų atsižvelgiant į buvusių auklėtinių pasiekimus bei kuriama ateitį su esamais sportininkais. Puiki vieta pradėti savo profesionalią krepšininko karjerą.

1. A. Sabonio KC – nesuklysime pasakę, kad tai tikriausiai geriausiai žinoma krepšinio mokykla Lietuvoje. Viena geriausių infrastruktūrų, organizacijų, savęs realizacijos galimybės, aukšto lygio treneriai, puikios treniruočių salės, itin aukšta konkurencija tarp žaidėjų, kuri kartais priveda ir prie skaudžių pralaimėjimų, tačiau 100 proc. tobulėjimo galimybės ir aukštumų siekiai vyrauja čia. A. Sabonio KC vienas tiesioginių tramplynų į NKL rungtyniaujančių Žalgirio dublerių komandą. Aukščiausių rezultatų siekimas kiekvienais metais, trenerių priežiūra, papildomos treniruotės ir dar daugiau jūsų laukia A. Sabonio KC Kaune. Taip, tai vis dar geriausia krepšinio mokykla Lietuvoje.

Štai tokia trumpa apžvalga, kurioje įvardijome krepšinio mokyklas ir centrus kurie gali vadintis kaip geriausios krepšinio mokyklos Lietuvoje, bent kol kas. Atminkite tai, kad geriausiu tapsite ir rezultatų sulauksite tik tada, kai jausitės esantis teisingoje vietoje ir kelyje su tinkamais žmonėmis ir pilna širdimi motyvacijos ir noro. Mokykla tik papildoma vieta šią svajonę išpildyti.